Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V. Prague Deaf Tennis Cup


Minulou sobotu dne 29.8.2009 byl zahájen pátý ročník Mezinárodního turnaje v tenise neslyšících v Hostivaři. Bohužel žádný ze součásných států se kvůli deaflympiádě v Taiwanu letos nepřihlásil. Na naše dopisy reagovaly pouze dva zástupci svazu neslyšících sportovců z Ghany a Nigerii, kteří sdělili, že byli zklamáni zamítnutím víz oběma velvyslanectvími. Náš svaz nechtěl tuto akci zrušit, protože souvisí s pětiletým výročím vzniku našeho svazu. Proto tedy tuto akci uspořádal jako neoficiální tenisovou akci pro neslyšící. Rovněž jsme se radovali z účasti čtyř žen. Celkem se tedy zúčastnilo 13 hráčů, což mohlo znamenat štěstí, ale i opačné smůlu.

Skupiny byli po třech hráčích - muži a jedna skupina - ženy se utkala třikrát a pak ve čtvrtfinále mužů se postupovalo dle pravidel. Ve čtvrtfinále byl známý favorit Lupoměský, který proti Saitlovi vedl 5:5, poté vzdal pro Lupoměského. Do semifinále se dostal Saitl s Novákem, který se po dvou měsících vrátil v polepšené formě. Novák vyhrál 9:3. V Semifinále se opět Procházka utkal s Demeter, který letos prohrál na Mistrovství ČR v tenise v Brně a i s Procházkou prohrál 4:9. Do finále se dostali Procházka s Novákem, který nám sdělil, že nehraje z důvodu jiné povinnosti. Procházky tímto vyhrál, ale náš svaz tuto výhru neuznává.

                       

Po turnaji byla na slavnostní večeři společně s hráči málo hostů. Podnikateli Radevovi náš svaz poděkoval za občerstvení a společnosti Čeroz již za druhé sponzorství.

Semifinálový a finálový výsledek pro muže:
Demeter - Procházka 4:9
Saitl - Novák 3:9

Procházka - Novák (vzdal).

O 3 místo:
Saitl (vzdal) - Demeter.

Podrobný výsledek pro ženy:
Eichlerová - Kučabová 4:9
Kebzová - Provalilová 1:9
Eichlerová - Kebzová 9:3
Kučabová - Provalilová 5:9
Eichlerová - Provalilová 1:9
Kučabová - Kebzová 9:1

Celkový výsledek pro ženy:
1. Provalilová z Brna
2. Kučabová z Ústí n/l
3. Eichlerová z Rumburku
4. Kebzová z Prahy

TOPlist
ČTSN 2014