Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tenisová škola pro neslyšící děti


V první polovině května 2006 se mi ozvali z MŠMT ČR s tím, že vyhověli naší žádosti o dotaci na naši další činnost. Naše tenisová škola pro neslyšící děti pokračuje tedy i v letošním roce.

Termíny kurzů budou stejné ? jednou týdně v tělocvičně a poté budou děti trénovat také venku ? na antuce blízko školy.

Před rokem jsem měl zkušenosti s neslyšícími dětmi v Radlicích. Je to náročná práce, protože se snažím trénovat tak, aby se neslyšící dětí naučily základní tenisovou techniku. Na trénink chodilo v minulém roce dvanáct, dnes polovina a další tří děti ze školy v Ječně ulici. Myslím si, že je to lepší. Děti budou v menších skupinkách a bude se jim lépe trénovat. Techniku dětem vysvětlím s gesty dle metodikou.

Hlavním cílem Český tenisový svaz neslyšících je podporovat všeobecné pohybové dovednosti a hru. Také hledám talentované děti 9-12 let.

A kdy může dítě začít s tenisem? Podle mého mínění nezáleží na věkové hranici, ale na chuti a dobré kondici. Pokusím se obdobně udělat návrh pro zimní soutěž mezi neslyšícími dětmi v minitenise. Myslím si, že by se to dětem mohlo líbit.

     TOPlist
ČTSN 2014