Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mezinárodní sportovní den Neslyšících ve Vídni


Mezinárodní sportovní den Neslyšících

Dne 12. 6. 2011 v rámci 110. výročí založení sportovního klubu "WGSC 1901" se konal mezinárodní sportovní den Neslyšících v Rakousku v hlavním městě Vídni.

Turnaje byli fotbalové, Tenisové, badmintonové a plážový volejbal a také se soutěžilo běh do vrchu. Měl být i stolní tenis, ale pro nedostatek přihlášení se tento turnaj zrušil.

Autor reportáže se také zúčastnil turnaje a to tenis. Proto reportáž bude zaměřen jen na tenis.

Tenisového turnaje se zúčastnilo 11 hráčů. Jeden z Česka, dva ze Slovinska, dva z Německa a zbytek domácí z Rakouska.

Hrálo se vyřazovacím systémem "pavouk" na dva vítězné sety a za stavu 1:1 se rozhodovalo supertiebreak do 10 bodů.

Podle počtu zúčastněných hráčů se musela tabulka "pavouk" upravit tak, že někteří hráči měli volný postup do druhého kola (viz. tabulka v příloze) a to rozhodoval los.

Bohužel český hráč Vít Procházka musel hrát už první kolo proti domácímu Dunklovi. Vít vyhrál 2:0 na sety. První set začínal lépe český hráč a svou hrou si pohlídal k hladké vítězství 6:1 a ve druhém setu ještě vedl 3:1 a vypadalo to, že má zápas v kapse. Jenže si tím zkomplikoval hru. Jakmile Procházkova hra se polevila přestalo mu dařit servis a soupeř se nevzdával a jeho hra se naopak ještě zlepšila a tím ten set otočil na 5:3. Vítovi trvalo dlouho, než se vzpamatoval, musel víc zabrat, aby tím nedonutil třetí set, který se rozhoduje supertiebreakem do deseti. Nakonec to otočil z 5:3 na 7:5. A český hráč mohl radovat k postupu do druhého kola.

V dalším druhém kole narazil na Slovince jménem Lukič. Je to druhý slovinský hráč v reprezentaci. Zápas dobře začínal český hráč, dobře podával, byl úderově a koncentrovaně lepší. V úvodním setu kráčel k vítězstvím 6:2. Ve druhém setu se Slovinec Lukič začal více hrát a ukázal českému hráči, že je to dobrý a velmi nebezpečný hráč. Lukičova hra se zlepšila a bylo to vyrovnané do stavu 3:3 a pak Procházka polevil a prohrál druhý set 6:3 i když se trochu pokoušel o převrat, ale marně. Tímto se za stavu 1:1 na sety rozhodovalo až supertiebreak do deseti. Začínala drama. Vít začal dvojchybou a celý supertiebreak se neustále snažil stav dotahovat. Český hráč prohrával 4:6, podařilo se mu to srovnat na 6:6, pak opět prohrával 6:8. Lukič se radoval se radoval k předčasnému vítězství. Myslel si, že je konec, protože považoval za klasický tiebreak do 7. Vít ho opravoval: "Ještě není konec, hraje se do deseti." Slovinec byl překvapen a zápas se pokračoval. Nevzdávajícímu Vítovi se podařilo srovnat na 9:9. A tím dramatický zápas pokračoval až do stavu 14:12 pro českého hráče a postoupil do semifinále.

Vít však v semifinále narazil na slovinského jedničku Marina Kegla. Marino je velmi talentovaný hráč a hraje by se dalo říct na profesionálním úrovni. Vít vyčerpal z minulého zápasu spoustu energie a síly, že už neměl nárok na vývoj zápasu k překvapením. Tím prohrál hladce 6:0 / 6:0. Marino hrál v předchozím kole pouze 1 zápas a měl daleko více energie.

Slovinec Kegl se dostal do finále a narazil na Němce z Mnichova H. Eggeho. Finále zvítězil talentovaný hráč Kegl. 6:2 / 6:1.

Napsal: Vít Procházka

  
  


TOPlist
ČTSN 2014