Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V Gentu


Náš tým se v Gentu dostal na pátém místě

Mezinárodní tenisový turnaj neslyšících v Gentu, v Belgii. V první polovině srpna tohoto roku 2005, čekal na neslyšící tenisový tým velice boj. V belgickém Gentu byla uspořádána pravidelně tenisová akce, tato akce se konalo již podruhé a naposledy bylo zahájeno před deset lety.
  


Překvapil každý výsledek a náš tým se zúčastnil na slušném patém místě. Dobře si zapamatuji, že v roce 2003 v Mnichově se náš tým umístilo na Bavorské turnaji na devátém místě, takže si letos zlepšil.

Tato dvoudenní akce neslyšících tenistů a tenistky se v Gentu zúčastnilo 6 států, a také dvojice naších hráčů Roman Lupoměský a Robert Novák a ochotně i dlouholetý hráč Karel Saitl z Prahy.

Systém družstva je podobný jako v Hompanově poháru, s jediným rozdílem, že družstva se utkávají ve dvou dvouhrách a jedné čtyřhře. Letos v srpnu byla mužská družstva rozdělena na dvě skupiny: A a B. Celkem tedy osm klubů ze 6 států. Slavnostní losování se v Gentském klubu zúčastnili hráči i funkcionáři, do skupiny B byl vylosován náš tým spolu s Belgií, Nizozemskem a Německem.V první dvouhře našeho týmu nastoupil Robert Novák, který prohrál s belgickým neslyšícím Devolderem 7/9, potom Roman Lupoměský vybojoval proti belgickému Cognionlovi, který se stal druhým nejlepším hráčem Belgie. Vyhrál nad ním 9/7. Ve čtyřhře se rozhodovalo mezi naším a belgickým týmem, utkání bylo dramatické, ale v konfrontaci se soupeřem Lupoměský a Saitl na úspěchu nestačili: Prohráli 8/9.
  
Nizozemský neslyšící R.J.Savelkoul neměl ve dvouhře proti našemu Robertu Novákovi žádnou šanci a prohrál 0/9. Roman Lupoměský nastoupil a hladce vyhrál s nizozemským neslyšícím soupeřem Dankersem 9/3. Ve čtyřhře vyhráli Novák a Saitl 9/3.
     
Náš tým prohrál s Německem. To bylo nad jejich síly. První dvouhru absolvoval Karel Saitl proti Meilerovi, ale neměl formu a neuhrál ani míč. Prohrál 1/9. Výborný hráč z Německa Sager z Mnichova, který vedl 4/1 s Robertem Novákem už po přerušení zápasu do hry nastupovat nemusel. Ředitel turnaje totiž Nováka diskvalifikoval, protože ten použil sluchadlo, a to je proti předpisům CISS. Ve čtyřhře prohráli Roman Lupoměský a Robert Novák s Německem 2/9.

To odsoudilo náš tým k bojí o pate místo. Ten se odehrál v neděli s Dánskem. První dvouhru absolvoval Robert Novák překvapivě proti K.Yderovi, ten si vzpomněl, že s ním už před 3 lety v Mnichově prohrál, ale nyní v Belgii na antuce jej přehrál 9/5. Ve dvouhře Roman Lupoměský nastoupil s motivací, kterou měl díky dobré kondici. Výborně běhal, navrch měl i ve forhendu a zvítězil nad Nygaardem 9/6. Ve čtyřhře se probojovali Saitl a Novák a jejich výhra znamenala i celkové vítězství pro náš tým.

V celkovém umístnění se náš tým dostal na slušném pate místo.Výsledkový servis:

RLS BRUSSEL /BEL/ - ČTSN PRAHA /CZ/ 2:1

DE GROENTJES EINDHOVEN B /NL/ - ČTSN PRAHA /CZ/ 0:3

GBF MUNCHEN /D/ - ČTSN PRAHA /CZ/ 3:0DE GROENTJES EINDHOVEN /NL/ - ČTSN PRAHA /CZ/ 0:3O pate místo:

TENNIS KLUBBEN RYVANG /DK/ - ČTSN PRAHA /CZ/ 0:3

TOPlist
ČTSN 2014