Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zpravodajství


Slovinského neslyšícího Kegla si Český tenisový svaz neslyšících vážil a rovněž věřil, že má před sebou splnění svých snů. Mohl by patřit k evropské elitě a bude z něj zřejmě výborný tenista. Přesto mu ještě něco málo chybí k umístění na pozice nejlepší světové desítky neslyšících tenistů dle žebříčků v rámci ICSD.

Skupinu rozdělenou do dvou menších skupin, tvořilo pět hráčů, z nich tři jsou skutečně dobří hráči. Jedná se o Nováka, Kegla a Saitla. V prvním zápase Novák spolu s Keglem neuspěl. Novákovy zdravotní potíže (trpí už dlouho s achilovkou na pravé noze) mu nedovolily celou akci dokončit a musel přerušit utkání. Do nemocnice bude na operaci nastupovat do konce roku a na počátku letní sezóny se opět vrátí na tenisové kurty, jak sám plánuje.

Do semifinálových utkání postoupili tři hráči kromě- včetně Kegla, pro kterého byl postup velice jednoduchý. V semifinálovém duelu Lupoměský zdolal Saitla za pětačtyřicet minut. Ve finále se utkal s Keglem, který dobře returnoval servisem Lupoměského, kterému se nepodařilo technicky získat útočný míč proti němu. Na počátku bylo utkání vyrovnané, avšak za stavu 2:1 Lupoměskému začal vadit povrch v hale, proto údery při bekhendu rukou nedal. Kegl záhy útočil na pravou část pole a Lupoměský, který drží raketu v levé ruce, to nezvládl. Finálový zápas skončil a Kegl sám zmínil, že příští rok už se těší na ME v tenise neslyšících žen a mužů v Německu. Prozradil, že jeho spoluhráč týmu je neslyšící žijící ve Švédsku, který svou účast již přislíbil.

V českém týmu sice příprava na ME v tenise v Německu probíhá, ale účast ještě není jasná. Zpráva Víta Procházky, pověřeného STK-oddíl tenisu, který informoval o tom, že Český svaz neslyšících sportovců by zřejmě těžko rozhodoval o výběru nejlepšího z tenistů, přesto na rozhodující výkonného výboru ČSNS Zejména Pan Pánský z Olomouce s důvody nesouhlasil. Letos v Turecku se konalo MS v tenise neslyšících žen a mužů a náš tým se neúčastnil pro nepravděpodobné dobré umístění. Není nadějné pro náš tým, že by se mohl podílet na ME v Německu příští rok.

Zpracoval: Lupoměský


TOPlist
ČTSN 2014