Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mezinárodní tenisový turnaj ovládli Kršková a slovinec Kegl


V sobotu 10. srpna se konal v Brně Chrlicích VI. Mezinárodní turnaj v tenisu mužů a žen BRNĚNSKÝ POHÁR. Zahrát si přijelo jedenáct neslyšících mužů včetně jednoho Slovince a dvou Slováků a čtyři neslyšící ženy.

Ženy hrály systémem každá s každou. Tenisovou královnou se stala Petra Kršková, za ní následovala Jitka Mazuchová a Jarmila Provalilová. Všichni jsou z SKN Brno.
Ženy

1. Petra Kršková (SKN Brno)

2. Jitka Mazuchová (SKN Brno)

3. Jarmila Provalilová (SKN Brno)

4. Monika Ryšánková (SKN Brno)

Muži byli rozděleni do skupin a následně dva tenisté z každé skupiny postupovali do pavoučího systému. Do finále se probojoval Slovinec Marino Kegl a Vít Procházka z SK Olympia Praha SPS. Osmnáctiletý Kegl, který se zúčastnil nedávné Deaflympiády, porazil Procházku 6:0, 6:1. V boji o třetí místo se střet Lukáš Hošek rovněž z SK Olympia Praha SPS se Slovákem Davidem Hanudelem. Jejich vzájemný zápas byl vyrovnaný, nakonec třetí příčka připadla slovenskému tenistovi, který porazil českého tenistu 7:5, 6:4.
Muži

1. Marino Kegl (Maribor Slovinsko)

2. Vít Procházka (SK Olympia Praha SPS)

3. David Hanudel (Bratislava)

4. Lukáš Hošek (SK Olympia Praha SPS)

5. Jozef Pavlovič (Bratislava)

6. Martin Paulík (SKN Brno)

7. Tomáš Kosejk (SK Olympia Praha SPS)

8. Aleš Matuškovič (SKN Brno)

9. Karel Saitl (I. PSKN Praha)

10. Jan Veselý (SKN Brno)

11. Pavel Bartoš (SKN Brno)Zdroj: A. Matuškovič


TOPlist
ČTSN 2014