Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Výsledky Praha Open 2016


Výsledky tenisu

Český tenisový svaz neslyšících uspořádal již dvanáctý ročník tradičního tenisového turnaje, který se konal v sobotu 24. září 2016. Akce byla uspořádána na podporu Mezinárodního dne neslyšících a to v souvislosti se sbírkou pro rozvojovou pomoc v oblasti neslyšících. Zúčastnilo se osm hráčů ze tří států, za všechny účastníky můžeme vyjmenovat J. Janošíkovou ze Slovenska, M. Kegla ze Slovinska a M. Truhláře z Česka.

Sestavili jsme dvě skupiny, do A skupiny byli nominováni horší se dvěma silnějšími hráči, Keglem ze Slovinska a Truhlářem z Česka. S nimi soupeřil také Lupoměský, ale nakonec se zázrak nekonal a po dvou prohrách vyjádřil uznání za jejich výkonnost. Lupoměský dále popřál oběma hráčům hodně úspěchů do budoucna. Druhá skupina nebyla komplikovanější, Jana Janošíková ze Slovenska musela soupeřit s muži, kteří byli samí amatéři, viz výsledky. Do semifinále se automaticky dostali tři nejlepší hráči. Ve finále si opět zahráli Kegl proti našemu Truhlářovi s vyrovnaným prvním setem, ovšem Kegl nakonec vyhrál. V druhém setu se zase Truhlářovi nedostávalo fyzické síly. Stejně se střetli ve finále v loňském roce, ale letos měl Truhlář lepší výkonnostní formu. Útočil po celém kurtu, ale v zápase rozhodlo Keglovo odhodlání. Truhlář se letos poprvé stal reprezentačním hráčem týmového tenisu, se kterým se letos zúčastnil Mistrovství Evropy ve Slovinsku a nakonec se dostal do druhého kola. Sám vnímal, že sluchové postižení z Evropy jsou dost silní. Za čtyři roky se plánuje zúčastnit Mistrovství Evropě v tenise opět a Český tenisový svaz neslyšících doufá, že bude mít lepší výsledky. Jana Janošíková ze Slovenska letos na Mistrovství Evropy v tenise žen se dostala na páté místo mezi nejlepšími tenistkami. Na sobotní akci v semifinále amatérovi Popelcemu hladce dala kanára.

V neposlední řadě by Český tenisový svaz neslyšících rád poděkoval za podporu městské části Praha 15 za skvělou akci. Tenisový aktivista Roman Lupoměský doufá i v její úspěšné pokračování v příštích letech.


A skupina:
Kegl - Eichler 6:0
Truhlář - Lupoměský 6:2
Lupoměský - Eichler 6:2
Kegl - Truhlář 6:1
Eichler - Truhlář 0:6
Lupoměský - Kegl 0:6

Kegl 3-0 6b
Truhlář 2-1 4b
Lupoměský 1-2 2b
Eichler 0-3 0b

B skupina:
Saitl - Tůma 6:0
Popelka - Janošíková 0:6
Saitl - Janošíková 1:6
Tůma - Popelka 0:6
Janošíková - Tůma 6:0
Popelka - Saitl 6:0

Janošíková 3:0 6b
Popelka 2:1 4b
Saitl 1:2 2b
Tůma 0:3 0b

Semifinále:
Kegl - Popelka 6:0
Truhlář - Janošíková 6:4

Finále:
Kegl - Truhlář 6:4 6:0

o 3 místo:
Popelka - Janošíková 0:6 0:6


          



TOPlist
ČTSN 2014