Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Co je to Dresse/Maere Deaf Tennis Cup


Co je to Dresse Maere Tennis Cup, World Deaf Tennis Cup?
  
Nikdy v historii neslyšících nebyl ?tenis? a zvláště pak turnaj Dresse Tennis Cup, který se poprvé objevil v roce 1960 v Itálii, známý mezi neslyšícími osobami. Zakladatelé belgičan Dresse spolu s Eugenem Rubens-Alcaisem z Francie jednali se souhlasem Asociace tenisových profesionálů, zatímco odpovědnost převzal ICSD (dřívější CISS), tj. Mezinárodní komise neslyšících sportovců. Každé čtyři roky uspořádal Dresse Tennis Cup, poprvé v roce 1960 v Itálii. O osm let později, založil Maere Tennis Cup pro neslyšící ženy, zakladatelkou byla belgičanka Hamy-Maere.


Belgičan Antoine Dresse pracoval ve výboru, později jako prezident Královské federace neslyšících sportovců. Pracoval v ní více než třícet let. Jeho oblíbeným sportem byl tenis, když byl mladý, hrál tenis v Paříži ještě před druhou světovou válkou.V té době se zde soustředilo hodně tenistů, včetně dvou Čechoslováků, Nebřeneského a Vacka, kteří se s ním dobře znali. Ze svých sportovních aktivit měl největší zájem o plavání a tenis. Velmi bojoval s politiky za práva neslyšících. V roce 1971 mu byl udělen čestný doktorát práv na Gallaudetově univerzitě ve Washingtonu, D.C.

Germaine Hamy-Maere se narodila v roce 1892 v Belgii. Byla členkou belgické tenisové skupiny, se kterou se zúčastnila Mezinárodních utkání v Nurmbergu, Německu v roce 1931. Jako nadaná tenistka vyhrála tří zlaté medaile ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře spolu s belgičanem Dressem v roce 1931, 1935 a 1939.

TOPlist
ČTSN 2014