Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Tisková zpráva od Německa:


Tisková zpráva od Německého sdružení neslyšících sportovců nedávno oznámila rozloučením neslyšícího Ronalda-Olivera Kriega. Hrál na mistrovství světa v tenise neslyšících v Mnichově vloni /zúčastnil jsem zde/ naposled za Německý národní tým. Byly to krásné časy i největším úspěchy v soutěžích či deaflympiádach. Byl členem od roku 1987 a více než 15 let v týmu. Stal se jedničkou neslyšících. Celkově získal 11-krát Světový a 9-krát Mistrvství Evropy titul. Všichni si říkali, že je to "Muž ohně".
Krieg jsem znal velice dobře. Sešel jsem se s ním poprvé v německém Karlsruhu, když mi bylo sedmnáct let. O dva roky později jsem byl organizovaný "Mezinárodním tenisovém turnaji" ve spolupráci s Českou unii neslyšících v Praze. Zúčastnilo se osm hráčů ze dvou států Německo a Rakousko. Při utkání mi Krieg říkal, že : Praha je baječná, ale malá...nevadilo mu to, hlavně, že je výborné pivo na zdraví, jak vzpomínám.

Napsal: Roman Lupoměský


TOPlist
ČTSN 2014