Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuality pro světový tenis neslyšících


V prosinci roku 2008 se v hlavním městě Taipei pan Tobiaz Burz přišel na kulatém zasedání ICSD výkonného výboru s technickým ředitelem ohledně příprav Letní Deaflympiády v Taipei 2009. Program k diskuzi byl o výběru místa tenisových dvorců v areálu v okoli Taipei. Organizační výbor pro Letní deaflympiádu předložil návrh místa tenisových dvorců , 12 venkovních a 6 tenisových krytých kurtů , které budou používany v případě deště.
Tobiaz Burz navštívil tyto kurty a upozornil, že nejsou vhodné pro pořádání letních her.
Vzhledem k blízkosti řeky by případné záplavy poškodily kurty a jsou taky nevhodném místě pro diváky. Organizačnímu výboru v Taipei byla doporučena úprava tenisových kurtů novým povrchem, jako mají například v US Open. Vybudování kurtů , úprava sedadel pro diváky , mobilní místnosti, prostory se sprchami a toaletami.
Hledal tedy něco jiného a později našel v Thajwanském Národním centru, na univerzitě , poblíž volejbalového hříště, v ulici Roosevelt Road č.4. Rozhodli se o definitivním místě pro Letní Deaflympiádu 2009. Tamní kapacita je 8 tvrdých kurtů a 4 kurty. Tyto kurty mají stejné plochy jako US Open. Thajwanský organizační výbor bude monitorovat průběr úprav kurtů a pravidelně zaslat fotodokumentaci, která bude součstí zpráv od Organizačního výboru z Thajwanu kždý měsíc.
Důležité upozornění pro platící tenisty zúčastněných národů je dodržení standarní úrovně vybavení pro tenisové kurty. Je naděje, že Thaiwanský organizační výbor dodrží svůj slib a ukončené úpravy tenisových kurtů budou do konce května 2009.

Zdroje: ICSD
Předložil: Roman Lupoměský


TOPlist
ČTSN 2014