Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

III. ročník Prague Deaf Tennis Cup 07


III. ročník Prague Deaf Tennis Cup 07

Úspěšný tým Norska
Již třetí ročník Prague Deaf Tennis Cup zorganizoval Český tenisový svaz neslyšících z prostředků poskytnutých MŠMT ČR. Proběhl ve dnech 24. a 25.srpna 2007 na kurtech TJ Radlice. Hostem turnaje byl šampion Herlofsona z Norska, který byl osmičku na světovém žebříčku neslyšících tenistů.

Účastníci turnaje byli rozděleni do dvou skupin. Skupinu A tvořili hráči SVK, CZ a Norska. Skupinu B pak hráči CZ a Norska. Ve skupině A proběhly zápasy Procházky proti Herlofsonovi.Procházka prohrál 1/6. Pak nastoupil Lupoměský na kurt a vyhrál. Po dvouhrách bylcelkový stav vyrovnaný 1:1 Rozhodnout mohla výhra ve čtyřhře. Triumfovali v ní Procházka a Lupoměský 6/3 nad norskými hráči.

Ve skupině B nejprve nastoupil Eichler, který hrál svůj první mezinárodní zápas proti Zullovi. Zullo byl původem z Itálie, nyní žije v Norsku, je to zkušený hráč, hrál velmi dobře a vyhrál 6/2. Druhý zápas Saitl s Daleem byl vyrovnaný. Nakonec vyhrál Saitl 7/5. Ve čtyřhře prohrál náš tým ?B? s týmem Norska 3/6. Stav ve skupině B byl 2:1 pro Norsko.


V dalších zápasech skupiny A hrál Herlofson proti Hrablayovi ze Slovenska. V závěr lepší Herlofson vyhrál 6/4. Diváci potleskem ocenili dobrou útočnou hru Hrablaye a říkali, že: ?Oba hráli jako rytíři, ale v zápase vždy musí jeden vyhrát a jeden prohrát?.

Procházka byl v dobré kondici a s chutí pokračoval zápasem proti Sanengenovi. Hladce vyhrál 6/2. Zápas Lupoměského s Herlofsonem byl vzdán pro bolesti páteře Lupoměského.Ve čtyřhru hrál opětovaně Herlofsonem se Sanengenem a náš tým prohrál 3/6.

Turnaj navštívil pan Vojtěch Volejník se svou manželkou, společně s předsedou ČTSN, p. Lupoměstským, který je doprovázel, poseděli a diskutovali o budoucnosti tenisu neslyšících. Děkujeme za jeho zájem.
Tvrdý uděr
  
Stejně tak bychom velice rádi poděkovali všem sponzorům, kteří se podíleli na zajištění naší akce. Zejména pak Českému tenisovému svazu a firmě Giga sport.


Předání cen a dárků vítězným tenistům na slavnostní večeři
  
Gratulace pan prezidenta dvěma norští při utkání vyhráli.
  
Portrét na Procházka, který patří jedničku v domácím žebříčku.
Portrét na Hrabala, který patří jedničku na Slovensku.
  
S hráči i hosty rozloučili na III. International Deaf Tennis Cup 07. Uvidíme se na příští rok.
  
Vysledkový servis:

Oslo A - ČTSN A 1:2
Herlofson Procházka 6/1

Sanengen Lupoměský 5/7

Herlofson/Sanengen Procházka/Lupoměský 3/6


Oslo B - ČTSN B 2:1
Zullo Eichler 6/2

Dalle Saitl 5/7

Zullo/Dalle Eichler/Saitl 6/3


Oslo A - SZTN 2:1
Herlofson Hrablay 6/4

Sanengen Hanudel 1/6

Herlofson/Sanengen Hrablay/Hanudel 6/2


SZTN ČTSN A 1:2
Hrablay Procházka 6/1

Hanudel Lupoměský 5/7

Hrablay/Pavlovič Procházka/Lupoměský 4/6


Semifinale
ČTSN A - ČTSN B 2:0
Procházka Eichler 6/0

Lupoměský Saitl 6/1


Oslo A - Oslo B 2:0
Herlofson Zullo 6/2

Sanengen Dalle 7/6 (16:14)


Finale
ČTSN A - Oslo A 1:2
Lupoměský Herlofson 0/2 vzdal p. Lupoměský

Procházka Sanengen 6/2

Lupoměský/Procházka Herlofson/Sanengen 3/6


o 3.místo
ČTSN B - Oslo B 1:2
Saitl Zullo 1/6

Eichler Dalle 6/1

Saitl/Eichler Zullo/Dalle 3/6.
TOPlist
ČTSN 2014